TSK: Ülke yönetimine bütünüyle el konulmuştur

TSK: Ülke yönetimine bütünüyle el konulmuştur

İstanbul’da köprülerinin jandarma tarafından trafiğe kapatılması üzerine açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım “bu bir kalkışmadır” dedi
Başbakan Binali Yıldırım “Maalesef birkaç saat önce bazı noktalarda trafiği durdurma ve bazı kritik binaları ablukaya alma tarzında faaliyetler gözlendi. Ve bu bağlamda tüm emniyet güçlerimiz harekete geçti. Misliyle mukabele edilecek. Hiç kimse halkın iradesini silah zoruyla yok etme gayretine izin verilmeyecek ve bu işi yapmaya kalkanlar da bedelini en ağır şekilde ödeyeceklerdir. Devletin, milletin verdiği paralarla edindiği silahları millete silah olarak doğrultanlara en ağır ceza verilecektir. Hiçbir şekilde bu iş cezasız kalmayacaktır” dedi.
Başbakan Yıldırım, emir komuta zinciri içinde olmadığını belirterek “Şu anda herhangi çatışma, yaralanma bir rapor edilmedi. Emniyet güçlerimiz, birimlerimiz gereken tedbirleri alıyorlar ve kesin talimatımızdır, güce karşı güç kullanılacaktır. Ucunda ölüm dahi olsa gereken herşeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.