Soğuk ile gelen sağlıklı ve güzellik

Soğuk ile gelen sağlıklı ve güzellik

Soğuk ile gelen sağlıklı ve güzellik

Soğuk su ile hem güzellik hem de sağlık birlikte anılabilecek bir konudur. Özellikle yaz aylarında soğuk su kullanımı olduğunca fazla uygulanmalıdır. Böylelikle hem daha sağlıklı hem de cilt temizliğinizi daha iyi yapabileceksiniz.

Cilt ve genel sağlık şartlarının taşınabilmesi için soğuktan faydalanabilmek mümkündür. Soğuk suyun temizlik ve sağlık açısından önemini vurgulayan Sağlık ve yaşam, dektoks tanışmanı Gül Kaynak, soğuk uygulamalar hakkında bazı önerilerde bulunuyor.

Gençleştirme etkisi

Vücudun üzerinde gençleştirme etkisi olduğu bilinen soğuk su, gerdirme ve daha sıkı bir görünüm sağlayabilmekte yardımcı olduğu da bilinmektedir.

                Özel olarak göğüs ve kalça bölgelerinde sıkılaştırmalar yapabilmek amacı ile duşta 3 ila 5 dakika aralığında soğuk ve tazyikli su tutulması gerektiği söylenmektedir. Bu uygulama ile bölgeler daha diri ve sıkı görünebilecektir.

Salatalık maskesi

                Buzlukta bekletildikten sonra salatalığın kabukları soyularak, yüze sürülürse eğer, faydalı bir tonik görevini görebilecektir. Hem salatalığın faydası hem de buz terapisi olarak uygulandığından gayet mantıklı bir seçim olacaktır.

Donmuş gül suyu

                Buz kalıplarına ise soda ya da bunun dışında gül suyu koyarak dondurabilirsiniz. Bu dondurulmuş gül suyu her akşam yatağınıza geçmeden önce bir kalıp uygulanarak, gergin bir cilde sahip olabilmenizde yardımcı olabilir. Daha parlak görünmesini sağlayan bu uygulama sizlere cilt sağlığı açısından faydalı olabilecektir. Soğuk duş almak faydalı olduğu gibi, yaz aylarında denize girmekte aynı etkiyi verebiliyor.