Regl ağrısından böyle kurlabilirsiniz!

Regl ağrısından böyle kurlabilirsiniz!

Kadınların en büyük sorunlarından biri de her ay düzenli olarak yaşanılan regl ağrısıdır. Bu ağrı, her kadında farklı şekillerde ortaya çıkar ancak hepsi de dayanılmaz sancılar olarak kendini gösterir. Özellikle ayakların sıcak tutulmadığı dönemlerde regl çok daha sancılı geçer. Ağrıdan kurtulmak için bir takım yiyeceklerden destek almak gerekir. Medine hurması regl ağrısını hafifleten bir yiyecek ve bunu düzenli olarak kullanmak gerekir. Regl olmadan önce, regl döneminde bol bol tükettiğinizde hem tatlı isteğinizi hem de ağrılarınızı hafifletecek olan hurma, kadınların baş ucundan ayırmaması gereken bir yiyecektir.

Regl ağrısı çektiğiniz esnada ağrı kesiciler işe yaramayabilir!

Her ağrı kesici regl ağrısına iyi gelmez. Kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçların bu anlamda işe yarayacağını bilmelisiniz. Çok dayanılmaz ağrılar çektiğinizde kas gevşetici ağrı kesici iğne yaptırmanız 2 saatliğine de olsa rahatlamanıza neden olacaktır.

Bazı kadınların çok, bazılarının hiç ağrısı yok!

Yapı meselesi olmakla birlikte regl ağrısını çeken kadınların ayaklarına dikkat etmediğini söyleyebiliriz. Yaz kış her zaman çorap kullanmalısınız. Ayrıca regl döneminde ayaklarınızı sıcak suda tutmanızın da ağrıyı hafifleteceğini, karın bölgesini sıcak tutmanın ise kanamayı hızlandırmaktan başka bir işe yaramayacağını bilmelisiniz.