Regl dönemi ağrısı nasıl geçer?

Regl dönemi ağrısı nasıl geçer?

Regl döneminin ciddi ağrı sorunları ile birlikte geliyor olması kadının yaşam kalitesini etkiler. Özellikle çalışan kadın için bu dönem son derece rahatsız edicidir. Ağrı kesici kas gevşetici iğnelerin işe yaradığı ancak bu iğnelere ulaşamadığınız durumlarda efsane ağrı çektiğiniz doğrudur. Sağlıklı bir kadının bu dönemi he 28 günde bir veya 42 günde bir yaşaması gerekir. Bu dönemin ağrısız bir şekilde geçmesi mümkün değildir. Ağrının kadının doğasının bir parçası olduğunu hissettiği regl dönemi, bele vuran ağrının aynı zamanda her iki kasığın da ağrıması ile devam ettiği, erkeklerin asla anlayamayacağı bir ağrı olduğunu biliyorsunuz, peki bu dönemi daha konforlu geçirmek için ne yapabiliriz?

Ağrıyı azaltabilirsiniz!

Hissedilen ağrıyı azaltabilir, ağrının hayatınızı kabusa dönüştürmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle sıcak bir uygulama gerekir. Bel ve kasık bölgesine sıcak uygulayarak ağrının azalmasını sağlarsınız.

Yeterli olmayabilir!

Kadının kendisini en çaresiz hissettiği durumlardan biri oalrak regl, ağrı kesici ilaç alıp uyumak için iyi bir dönem! Fakat bunu yapmak için fırsatınız yoksa, çalışıyorsanız kendi kendinize bu dönemi daha ağrısız ve kaliteli geçirmek için cep sobalarını kullanabilirsiniz. Regl dönemi ağrısını azaltan iç çamaşarırları da çözüm olabilir ama asla tamamen ağrı geçmeyecektir.

Kadın olmanın zorluklarından biri de bu dönemdir, özellikle kış döneminde üşüten kadınların regl ağrısı çok daha ağır geçer. Bu nedenle regl ağrısını hafifletmek için her zaman dikkatli olmalı, üşütmemeye çalışmalıdır.