Her zaman sevgi mi kazanır?

Her zaman sevgi mi kazanır?

Sevginin kazandığı nadir durumlarda mutluluk kolaydır. Ama sevginin kazanamadığı genel durumlar hayatın gerçek acısını ortaya koyar. Burada kişilerin birbirini sevmesi çok birşey değiştirmez. Yaş farkı gibi.

Ciddi yaş farkları ciddi sorundur!

10 yaş, 15 yaş normal görülebilir ama arada 20 yaş 25 yaş varsa sevginin burada kazanmak için nasıl bir gücü olabilir ki? Sevginin kazanması için elinizde tutunabileceğiniz başka şeylerin de olması gerekir. Yaş kriterini es geçmek istediğinizde karşınızdaki insanı ailenize nasıl kabul ettirebilirsiniz ki? Babanızdan daha büyük belki de aynı yaşta ise, babanızla tanıştırırken nasıl bir tavır sizi kurtarabilir ki?

Aşk yaş tanımıyor, sevgi ve bağlılık zaman dinlemiyor!

Özellikle olgun hisseden kadınların karşısına böyle bir ikilem geliyor. Yaş olarak kendisinden oldukça büyük birine sevgi beslediğinde, aşk oluştuğunda yaşanılanların acı vermemesi çok zor. Çünkü aileye kabul ettirme aşamasında yaş hemen dikkat çekeceği için evliliğin imkansızlaşması söz konusu. Aileyi karşısına alarak bu ilişkiye devam etmek her durumda mümkün olmayabiliyor.

Sevgi bir anahtar değil, olması gerekir ama değil. Bu durumda sevginin bedeline razı olmak gerekir. Üzülmeyi göze almak gerekir. En başında ne istediğini bilmek, nasıl hareket edeceğine karar vermiş olmak gerekir. Sonrasında daha çok üzülmemek için en başından her şeyi konuşmanız önemli.