Kadın her zaman kadındır!

Kadın her zaman kadındır!

Kadın her zaman kadın kimliğini ön planda tutmak ister. Kendisine nazik davranılmasını, iletişimde saygıyı bekler. Fakat bazı erkekler saygıdan bi’haber.. Askerlik arkadaşı ile konuşur gibi iletişim kurdukları sürece kadınların kadın hissetme ayrıcalığını elinden aldıklarının farkında bile değiller. Bir kadınla nasıl konuşulur, nasıl iletişim kurulur bilmiyorlar. Haliyle kadınlar da bunu öğretmek zorunda değil, ilişkiler bitiyor.

Erkeklere ve kadınlara çok özel bir sır veriyoruz!

Birbirinizi anlamaya çalışın, önce doğru ifade etmeye çalışın. Konuşarak çözemeyeceğinz hiç bir şey olmasın. İletişiminize güvenin. Kadın her zaman iltifat istemez ama gerektiğinde bunu söyleyebilin. Kendinizi nasıl güçlü hissetmeye ihtiyaç duyuyorsanız kadının da kendini güzel hissetmeye ihtiyaç duyabileceğini fark edin. Birbirinizin beklentilerini önemseyerek hareket ettiğinizde iletişim kolaylaşır, ilişkinin kalitesi de artar.

Bağlılık, flört adına her ne diyorsanız ilişki de erkeğin rolü büyüktür. Bir kadına kendisini iyi hissettiriyorsanız asla bu kadın sizden vazgeçmeyecektir. Aynı şekilde kadınlar da karşısındaki erkeğin ne demek istediğini anlamaya çalışmalı ve ifadelerinde net olmalı. Çünkü kadın ve erkeğin iletişim kanalları farklıdır. Erkek düz, kadın imalı konuşur. Düz konuşmaya çalışmak bir erkekle anlaşmanın ilk şartıdır.

İmalarınız olmasın, tenkitleriniz olmasın!

Ancak bu şekilde doğru iletişim kurabilirsiniz. Doğru iletişim de birbirini anlayan iki insan demektir. Birbirini anlayan insanlar birbirlerini üzmez, kırmazlar. Dolayısı ile iyi hissederler, ilişkiniz bu özelliği hak ediyor..