Obeziteden nasıl korunuruz?

Obeziteden nasıl korunuruz?

Aşırı kilonun insan yaşamına ciddi zararları var ve bu zararlardan biri de asosyallik. Sosyal hayatta eksik hissediyor olmak, sosyalleşemiyor olmak fazla kilonun etkilerinden biridir. Aşırı kilo aynı zamanda şeker hastalığı problemini de beraberinde getirir. Arpa, çavdar, gluten gibi gıdalardan uzak kalarak ve bol su bol spor ile yaşam kalitenizi koruyabilirsin. Ağır kilodan sadece beslenme ile kurtulabileceğiniz bilmelisiniz. Buğday ürünlerini hayatınızdan çıkararak ideal kilonuza kısa surede ulaşabilirsin.

Stres kilo aldırır

Stres, kortizon hormonu salgılamaya neden olabilir. Kimi insanlarda stres kortizona neden olabildiği gibi kimi insanlarda stres aşıı zayıflık nedenidir. Kilo almanın da kilo vermenin de aşırsının ciddi zararlara neden olabileceğini bilmeli, sağlıklı seçimler yapmanın sağlıklı ve mutlu bir yaşam için gerekli olduğunu bilmelisiniz.

Kilo almaya nasıl son verebilirim?

Kontrollü bir yaşama sahip olmak öncesinde ne istediğinizden emin olmanızı gerektirir. Eğer gündelik hayatınıza daha fazla hareket katmayı başarırsanız obeziteden uzak durabilirsiniz.

Obezite kabus değil, hayatın gerçeklerinde biri!

Basit bir mekanizme, kilolu insanlar şeker hastası oluyor. Bunun nedeni insülin tüm bedene yeterli oranda salgılanamıyor. Bu da pankreasın zorlanmasına neden oluyor. Kilo azaldığında insulin doğal olarak salgılandığı oranda bedeninize yetiyor. İşte bu nedenle işlenmiş gıdalardan uzak kalarak kilo vermeniz şeker hastalığı riskini de azaltacaktır.

Obeziteden korunmak için işlenmiş gıdalardan, buğday türlerinden uzak durmanız ve hayatınıza hareket katmanız gerekir.