Bahar alerjisi ve kaşıntılar

Bahar alerjisi ve kaşıntılar

Bahar döneminde artan kaşıntının nedeni bahar alerjisidir. Alerjinin değişik versiyonları yaşam kalitesini kötü etkilemektedir. Bu belirtilerden uzak durmak için öncelikle polenlerden uzak kalmayı başarmak gerekir. Kimi insan için hapşırık, göz kaşıntısı kimi insan içinse cilt kızarıklıkları ve cilt kaşıntısı olarak kendini gösteren bahar alerjisinin son derece rahatsız edici olduğunu biliyoruz.

Kozmetikler çare değil

Kaşıntı kremleri veya kozmeti alternatifler çare değil, bunun için doğal çözümlere ihtiyacınız var. Defne sabunu kullanıyor olmak yaşayabileceğiniz tüm cilt problemleri için ideal bir çözümdür. Bunun dışında karbonatlı su ile veya tuzlu su ile gargara yapıyor olmak, ağız ve burun için en ideal çözümdür. Çünkü polenler cildimizi ve boğazımızı rahatsız eder.

Bahar ayları doğanın uyandığı ve biz insanların da kışın yorgunluğunu hissettiğimiz bir dönem. Hormonlar değişiyor, tüm canlılar için değişimin söz konusu olduğu bir dönem olarak kabul ediliyor. Bu ayları en rahat şekilde geçirebilmek için almamız gereken önlemlere dikkat etmemiz önemli.