Nemlendirme ve renk koruma

Nemlendirme ve renk koruma

Cildinize sonbahar bakımı

Sonbahar ayları yaklaştığında cildinizi yeniden canlandırmanızda büyük fayda var. Yaz ayları boyunca güneş ışığının zararlı ve yıpratıcı etkileri nedeniyle oldukça zorlanan cildimizi sonbahar aylarına daha dinç ve canlı şekilde hazırlamamız için kimyasal peeling ve renk açıcı lazer uygulamalarına başvurabiliriz. Bu iki uygulama da yaz aylarının yıpratıcı etkilerini ortadan kaldırarak cildimizin doğal rengini yeniden kazanmasına yardımcı olacaktır.

Mevsimsel değişiklikler

Mevsim geçişlerinde cildimizde yaşanan kuruma, akne oluşumu ve diğer sorunlar cildimizin nem tutma kapasitesinin değişmesi nedeniyle oluşur. Son bahar ve kış aylarında cildimizin nem tutma kapasitesinin düşmesi ve sürekli rüzgar ile karşı karşıya kalması; cildimizin kuruyup çatlamasına neden olacaktır. Bu nedenle sonbahar ve kış aylarında daha yoğun nemlendiriciler ile cildimizi canlı tutmamız şarttır. Cildin nemliliğini artıran ve güneş ışığının zararlı etkilerinden koruyan güneş kremlerinin sadece yaz aylarında kullanılması gerektiği de önemli bir yanılgıdır. Yaz aylarında 50 faktör ve üzeri koruma dereceli güneş kremleri kullanırken, sonbahar ve kış aylarında bunun yerine 15-30 faktörlü güneş kremi kullanabilirsiniz.

Nemlendirme ve renk koruma

Cildin nemlendirilmesi ve mevcut nemin korunması için nemlendirici kremler yeterli olurken, renk koruma için pigmentasyon işlemlerine başvurmanız gerekmektedir. Yüz maskeleri, serumlar ve peeling işlemleri ile ciltte yaz aylarında olaşan güneş lekeleri ve diğer sorunlar birkaç seans sonucunda ortadan kalkacaktır.