Kız çocukları için boy uzatan kür

Kız çocukları için boy uzatan kür

Kız çocukları için boy uzamasının durma nedenleri erkek çocuklarına nazaran daha belirgin ve fark edilirdir. Çünkü kızlar için büyüme çağının bittiğini, yetişkinlik çağının başladığını haber veren bir dönem regl ile başlar. Erken yaşlarda örneğin 10 yaşında regl olan bir kız için boy uzamasının durması beklenen bir şeydir.

Kürlerle boy uzamasını devam ettirmek bir süre için daha mümkün olabilir

Torik, kefal gibi balıkların siyah yerlerini tüketmesi önemli. Bunu sezonlarda ara vermemek için 6 ay devam etmeniz gerekir. Ara veremek içinse 200 er gramlık porsiyonlar halinde temizleyip derin dondurucuda stoklayın. 6 ayda bir bir ay ara verin. Balık tüketimi bu şekilde olmalıdır.

Bir iki ay devam edip bırakmanın hiç bir etkisi yoktur. 19 20 yaşında genç kızlar uyguladığında son derece etkili olabiliyor. 23 yaşındaki genç kızlar için dahi önemli bir kür.

21 yaşa kadar uygulanması önerilir. Sınır 21 olarak belirlenmektedir.

Oğul otu çayı kızlarda boy uzaması için önemlidir. Oğul otunu haftada bir defa çayı yapılarak tüketilmelidir. Erkek çocukları için biberiye, kız çocukları için oğul otu kullanılmalıdır. Biberiye 30 dakika, oğul otu ise 5-6 dakika kaynatılmalıdır.

Kız ve erkek çocuklarındaki hormonal değişimler farklıdır. Bu bitki çayı haftada bir kere uygulanmalıdır. Akşam yemekten sonra süzerek suyunu içmelidirler.