E devlet şifresi nasıl alınır

E devlet şifresi nasıl alınır

E devlet şifresi nasıl alınır

E-devlet şifresi devlete ait bütün bilgilerimizin,tüm kurumlar içersinde toplanan tüm bilgilerimizin bir araya toplandığı veri tabanına giriş yapmamızı sağlayan ve bize özel bir giriş bileti.E devlet şifresini yakınımızda bulunan herhangi bir ptt şubesine gidip 2 tl karşılığında alabiliyoruz.E devlet şifremizi aldıktan sonra tüm elektronik hizmetlerden,ödeme işlemlerinden yararlanabiliyoruz.

Güvenlik önemli

Ayrıca tüm sağlık geçmişimize e devlet şifremizle ulaşabiliyoruz.Ki bu çok önemli ve kısa bir yöntem ki bazen gerçekten sağlık işleri ile alakalı durumlarda doktorumuza başvurup geriye doğru yapılmış tahlil muayene v.s. durumların peşine düşmek yeteri kadar vakit kaybettirici bir durum olabiliyor.

Bunlar harici öğrenci belgesi v.s. gibi yetkili kurumlara başvurup,başvururken ve alırken bize vakit kaybettirecek bir  çok resmi belgeyi bu yolla alabiliyoruz.Bunun harici  e-devlet üzerinden yeni çıkmış yasa  ve bizi ilgilendirebilecek duyuru ve uyarılara erişebiliyoruz.

E devlet tüm bu zaman kaybettirici işlemleri en yararlı şekilde en kısa sürede çözmeye yarayan ve en yakın ptt den 2 tl karşılığı alındıktan sonra hayatımızı kolaylaştıran ve herkesin kullanması gereken bir uygulama.