Kadınlar teknolojiye alıştı!

Kadınlar teknolojiye alıştı!

İnternetin ilk yıllarında kadınların teknolojiye olan merakı yok denilecek kadar azdı. Fakat zamanla teknolojinin gelişmesi, mobil aygıtların gündelik hayata karışması ile kadınlar teknoloji merakına sahip olduklar. Süslü kılıflar, süslü ekran koruyucuları, rengarenk telefonlar tabletler derken bakımlı eller de artık online dünyanın klavye savaşçıları arasına girdi.

Kadınlar teknolojiye alıştı fakat ne kadar uyum sağladı?

Hayatı güzelleştirmek, kolaylaştırmak adına teknolojiyi her zaman kullanmaya çalışıyoruz, peki ne kadar doğrusunu yapıyoruz? Gerçek hayatta dahi birbirini kandırmaya çalışan insanların internet üzerinden bunu yapmayacaklarını nasıl biliyoruz?

Bilemiyoruz..

Bu nedenle güvenmeden önce karşımızdaki insanı her anlamda tartmalı, ortada bir insan olup olmadığını bilmeliyiz. Gizli saklı şeyler, açıklanamayan durumlar, soru işaretlerine sahip olmanız vs bunlar teknolojinin de üstesinden gelemeyeceği şeyler.

Arkadaşlık sitelerine giriyoruz, mobil arkadaşlık siteleri uygulamaları ile günün her saati her yerde insanlarla konuşabiliyoruz. Dürüst oluyoruz ama ya karşımızdaki dürüst değilse?

Güven önemli

Güveni sağlamak için birbirinizin sosyal çevresine, yakın arkadaşlarınıza odaklanmalısınız. Sosyal çevresine girdiğiniz kişi size gerçekten değer veriyor demektir.