Üniversite tercihi

Üniversite tercihi

Üniversite tercihi

Hepimiz için hayatımızın dönüm noktalarından birisi üniversite ve o üniversitede okuyacağımız bölümü seçtiğimiz zamandır.

Önemli olan kısım üniversiteye kadar danışman öğretmenler tarafından hangi bölüme uygun olduğumuzun anlanması ve buna göre yön verilmesi olsa da o yaşlarda bölüm tercihleri sürekli kafa karıştıran ve her an değişebilecek bir durum olabilir.

Bu yüzden çok ama çok araştırmak gerekli. Ki şu günlerde çok fazla seçenek olduğu için üniversiteyle alakalı  mümkünse internet üzerinden teker teker okuyanların bir araya geldiği ve görüşlerini paylaştığı forumlar da alt üst edilerek bir karara varılabilir.

Okullardaki eğitim düzeyi de kesinlikle okulların konumları v.s. den uzak şekilde en fazla belirleyici olan durumlardan birisidir.

Ve direk üniversiteyi seçmek adına çok etkili bir durumdur. Ki ülkemizde hala Avrupa sıralamasında yer alan üniversiteler mevcut. Her ne kadar o okullara girmek  yeteri kadar zor olsa da bu şansa erişebilme imkanı olan öğrencilerin daha yakın ya daha popüler oldukları için sonraki hayatlarını doğrudan etkileyecek bu kararı sağlıklı şekilde vermeleri gerekiyor.