Garantici olmayın, yaşamaya bakın!

Garantici olmayın, yaşamaya bakın!

Hayatınız boyunca garantici olarak davrandınız ama elinize ne geçti? Kazancınız ne oldu? Farkında olmanız gereken şeylerin bir çoğunu kaçırdınız. Çünkü düyada çok fazla çeşit insan var, bu insanları tek bir kişi yüzünden itham edemezsiniz. Yoğurdu üfleyerek yiyor olmak size çok şey kazandıracaktır ama ya önyargılarınız?

Önyargılar yüzünden garantici olmak haksızlık

İlişkilerinizde karşınızdaki insana bir fırsat vermeniz gerekiyor. Bu fırsatı verdiğinizde mutlaka kalbiniz kırılacak diye bir kural yok. Kendinizi şartlandırmadan, insanlara güvenmeyi en başından kabul ederek ve tabiki tedbirleri almayı da ihmal etmeden yeni insanlar tanımayı başarmak gerekiyor.

Hayata küsmemek, her insanın farklı olabileceğini kabul ederek yeniden denemeye karar vermelisiniz. Kadınlar kalp kırıklıklarıyla hayata küsmeye hemen hazırlar, bu duvarı yıkmak gerekiyor.

Buzları kırın, kabuğunuzdan çıkın!

Her yeni insan yeni bir dünyadır, kimyanızın uyma ihtimali her zaman %50’dir. Pozitif bakmaya çalışmalı, kendinizi doğru ifade ederek ve beklentilerinizi bilerek adım attığınız sürece, ne istediğini bilen bir insan olarak zarar görmeyeceksiniz.

İnsanlara güvenmeyen aslında kendine güvenmiyordur!

Kendinize güvenmekten bu nedenle asla vazgeçmemelisiniz. Garantici olarak sadece kaçırdıklarınız bile istediğiniz hayatı yakalayamıyor olmanıza yeter.

Cesur olun, yaşamaktan ve insanları tanımaktan vazgeçmeyin. Dünyayı keşfetme konusunda cesur olmaya kendiniz ikna edin, garanticiler heyecansız yaşar, macerasız yaşar. Siz, hayatınızda heyecanı yakalayın.