Evlenmeden önce bunları sorun!

Evlenmeden önce bunları sorun!

Evliliğin yaşam kalitenizi etkileyen önemli bir adım, dikkat edilmesi gereken bir dönemeç olduğunu fark etmeli, karşınızdaki kişi ile tam uyumu yakalamanın değil, uyumlu olmanın ip uçlarına sahip olmayı önemsemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için de öncelikle hayatınza alacağınız kişiye gelecek beklentisi, yeterlilik ve şuanki hayatını objektif bir gözle eleştirmesini istemelisiniz. Eleştirel biri ile mutlu olmanız zordur, tanımalısınız.

Size karşı nasıl davrandığının bir önemi yok, mutlaka iyi ve nazik olacaktır. Ama etrafındaki insanlara nasıl davranıyordur? İşte size de 10 sene sonra böyle davranmaya başlayacaktır.

Garsonlara nasıl davranıyor? Paraya ne kadar değer veriyor, para için en fazla ne yapabilir? Kendine güveniyor mu? Tüm bunları o’na doğru zamanda doğru soruları sorarak ve samimi cevaplar almayı başararak öğrenebilirsiniz.

Erkekler fazla konuşmaz, neden?

Erkekler fazla konuşmanın sorun çıkaracağına inanırlar. Aşırı bilginin gereksiz olduğuna, kadının kendisini konuşturmasına müsade etmeyerek akıllılık ettiklerini düşünürler. Oysa konuşan erkeğin kadının aklındaki soruları yok ettiğini ve evlilik öncesine kadınların en çok buna dikkat ettiğini bir bilseler..