Adet sancıları neden olur?

Adet sancıları neden olur?

Adet sancıları hormonel bozukluk nedeniyle yaşanıyor olabilir. Genç kızlarda erken adet görmesi günümüz problemlerinden biridir. Adet sancısı çeken herkesin işlenmiş gıdadan uzak durması gerekir. Tarım ürünleri aldığınız yerleri sorgulayın. Tarım ilaçlarının adet sancılarını arttırdığını bilmek gerekir. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan adet sancılarının ciddi anlamda yaşam kalitesini düşürdüğünü biliyoruz. Bu sancıların etkisini azaltmak için elinizden geleni yapmanız yaşam kaliteniz adına değerlidir.

Ağrıdan kurtulmanız mümkün!

Bu dönem ağrılarından kurtulmak için hurma tüketebilirsiniz. Doğal direnç geliştirmek için kansızlık yaşamamanız da önemli bir nedendir.

Karbonhidrat tüketimi önemli. Yağ oranı arttıkça karbonhidrat tüketimi azalmalıdır. Regl dönemlerinde aşırı ağrı çekmemek için normal zamanlarda ayaklarınızı sıcak tutmanız önemlidir.

Bu dönemde şiddetli ağrı çekiyor olmak yumurtalık kistleri ile mücadele ediyor olduğunuzu gösterir. Yumurtalık sağlığı içinse düzenli olarak jinekolog kontrolünden geçmeyi ihmal etmemelisiniz.