Erkek çocuğunuzu yetiştirirken dikkat etmeniz gerekenler

Erkek çocuğunuzu yetiştirirken dikkat etmeniz gerekenler

Anne ve çocuk arasındaki bağ, söz konusu erkek çocukları olduğunda çok daha özeldir. Çünkü her zaman erkeklerin kadınlara kaba davranmasından şikayetçi olan biz kadınlar, erkekleri yetiştiriyoruz. Yetiştirdiğimiz erkek çocuklarına öncelikle karşı cinse nasıl davranması gerektiğini öğretmek zorundayız. Annesine saygısı olan çocukların ilerde kadınlara karşı son derece nazik davranacağını bilerek adım atmalıyız. Şımarık, egosu yüksek çocuklar yetiştirmekle kendi kendimizin ipini çekmiş oluyoruz.

Geleceğin toplumu biz kadınların elinde şekilleniyor!

Gücümüzün farkında olmak zorundayız. Çünkü kadınlar her zaman liderdir. Farkında olmadığımız gücümüz bizlere toplumu inşa etme, insan yetiştirme opsiyonunu veriyor. Gücümüzü doğru kullanarak, yetiştirdiğimiz çocukla toplumda istediğimiz değişikliği yapabileceğimizi fark etmeliyiz.

Güçlü olmak, dik durmak ve anne olmanın gereklerini yerine getirmek her kadının doğasında var. Bu gücü istediğimiz zaman açığa çıkarabiliriz. Erkek veya kız çocuklarımız için istediğimiz özellikleri onlara aşılayarak yetiştirebileceğimizi bilmeliyiz.

Özgüvenli, kendine ve karşısındakine saygısı olan çocuklar yetiştirmek

Mükemmel çocuklar yetiştirmek onlara en iyi kıyafetleri giydirerek veya en iyi yiyecekleri yedirerek değil, onların karakterinde doğru katkılar sağlayarak olur. Çocuklarınızın öncelikle ne istediğin bilen, hayır demekten korkmayan, sosyal ve iyi yürekli insanlar olmasını sağlamalısınız.