Elektriklenen Saçlara Son!

Elektriklenen Saçlara Son!

Saçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Herkesin en şikayetçi olduğu konulardan biri saçların elektriklenmesi ve kabarmasıdır. Bu durumdan kurtulmak için birçok yönteme başvurabiliriz. İşte o yöntemler:

-Saçlarınızı doğru şampuanla yıkayın: Herkesin kullanması gereken şampuanlar farklıdır. Eğer saçınız kepekli ya da yağlı bir saça sahipse buna özel şampuanlar kullanmalısınız. Saçlarınız kuru ise nem dengesini sağlayacak şampuanlar kullanmalısınız.

-Sıcak suyla yıkamayın: Sıcak suyla yıkamak saçlarınıza zarar verir. Onun yerine ılık suyu tercih edin. Soğuk suya yakın bir su ile de yıkayabilirsiniz. Bu, saçlarınıza iyi gelecektir.

af328d62032042379051b47f710cb42a

-Isı koruyucu ürünler: Saçların dökülmesini, kırılmasını ve elektriklenmesini sağlayan bir unsur da saç şekillendiricileridir. Şekillendiricilerin verdiği zararlardan korunmak için ısı koruyucu ürünler kullanmalısınız.

-Doğal fırçalar: Plastik olan taraklar, saçların elektriklenmesine sebep olur. Bu nedenle doğal taraklar kullanmalısınız. Doğal taraklar elektriklenmeyi önleyecektir.

-Saçlarınızı her gün yıkamayın: Her gün saç yıkamak nem dengesini bozar. Bu nedenle 2-3 günde bir saçlarınızı yıkamalısınız.

-Katlı kesimlerden kaçının: Katlı kesimler saçları her zaman kabarık ve elektrikli gösterir. Bu nedenle daha düz kesimleri tercih edin.

elektriklenen-saclar-icin-oneriler_646x340