DİKKAT: Yorgunluk hissi sürekli uyku hali

DİKKAT: Yorgunluk hissi sürekli uyku hali

Cemreler bir bir havaya, suya, toprağa düşerken bizlerin kendimizi daha yorgun hissediyor olmamızın bir açıklaması olmalı öyle değil mi? Tüm doğa uyanıyor, çiçekler açıyor ama neden bizler çok fazla yorgun hissediyoruz?

Kış dönemini geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde beden ağrılarımıza anlam vermemiz gerekiyor. Kış yorgunluğunu atarken insan bedeninin de yaza böyle hazırlandığını kabul etmemiz gerekiyor. Gerek havadaki polenler gerekse yağmur bizleri melankoli ve uykulu hissettiriyor.

Yorgunluk hissi ile mücadele

Kendinizi yorgun hissediyorsanız enerji almanız gerekir. Enerji veren bahar meyvelerini sabah tüketmeye çalışn. Ceviz, kaju tüketerek gün içerisinde enerji alabilirsiniz. Bunun yanı sıra şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Çünkü tahmin edildiğinin aksine şeker enerji vermez, yorgunluk ve açlık hissini arttırır.

Uyku hali ile mücadele

Özellikle 12-5 arası uyumaya çalışın. İnsan bedeni güneşe endekslidir. Güneş doğduğunda uyanmanız ve güneşle birlikte uyumanız gerçek bir dinlenme sağlar. Gün içerisinde çok fazla uykulu hissediyorsanız demir eksikliğiniz olabilir. Demir oranınıza baktırmanız ve bol bol ıspanak tüketmeniz uyku sorununuzu çözmenizde yardımcı olacaktır.