Cinsellik evliliğin yüzde kaçını oluşturur?

Cinsellik evliliğin yüzde kaçını oluşturur?

Evlilik, iki insanın her konuda %100 uyumlu olmasını gerektirmez, farklılıkların da birlikte olmak için iyi birer neden olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Yetişkin insanların ihtiyaçları arasında cinsellik önemli bir sıradadır. Ayıp, yasak, günah diyerek kadınların uzak tutulduğu ancak erkeklerin içerisine itildiği cinsellik denilen bu dünya kadınların zor adapte olduğu ve erkeklerin bu durumu anlamak istemedikleri bir gerçeği işaret ediyor.

Cinselliğe düşkün erkekler kadınların bu konuda neden toy kaldığını merak ediyor!

Düşünmeden, her söylenileni hemen yapması beklenen kadın burada kendini noksan hissediyor. Kadın, bu noksanlığı ile 1 gün öncesinde övünecek durumdayken bugün yeriliyor. Çünkü karşısındaki erkek evliliğin %100ünü cinselliğin oluşturduğunu söylüyor!

Korkulardan kurtulmak için evlilik terapisi almak burada işe yarayabilir fakat öncesinde açıkça konuşabileceğiniz bir partnere sahip olmanız gerekir. Bazen bu sorunları en yakın kız arkadaşınız dahi anlamayabilir ama eşiniz anlamak zorunda.

Sizi zorlamamalı, düğün sonrası gerginliği yaşatmamalı. İçerisinde yaşadığınız toplumu analiz edebilmeli. Modern bir hayatınızın olduğunu dikte ederek sizi bu konuda baskılamıyor olmalı.

Kısacası evliliğin yüzde kaçının cinsellik üzerine kurulduğuna erkek karar vermemeli! Bu ayrıcalığı tekeline sunmamalısınız.