Cildinize güneş bakımı yaptınız mı?

Cildinize güneş bakımı yaptınız mı?

Kendine bakmayı seven kadınların öncelikle ne istediğini biliyor olması gerekir, sağlıkla güzelleşmek isteyen kadınlar ciltlerine iyi bakmalıdır. Özellikle yaz döneminde güneşe çok fazla mağruz kaldığımız için, cildimzi güneşe karşı hazırlamamız gerekir. Cildin güneşe karşı hazırlanması için öncelikle güçlenmesi, B vitamini ve E vitamini ile desteklenmesi gerekir. Fakat bu vitaminleri kullanırken güneşe maruz kalmamanız gerekir. Örneğin eczanedelerden alabileceğiniz serum şeklindeki E vitamini kapsüllerini kullanırken akşam saatlerini tercih etmelisiniz. Yaşlanma belirtilerinden uzak kalmanız için cildinizin E vitamini ile beslenmesi gerekir. E, B, K vitaminleri cildinizin sağlığı için gereklidir.

Güneş bakımı kürünüzü ihmal etmeyin!

Haftasonu bol bol vakit bulduğunuzda mutlaka akşamları E vitamini, B vitamini maskeleri yapmalısınız. E vitamini ve B vitamini için yaz meyvelerini kullanabilirsiniz. Kayısı, kiraz, çilek gibi meyvelerle cildinize ihtiyacı olan bakımı verebilirsiniz.

Cilt güneş karşısında kurumaya başlar, kırışıklıkların en büyük nedeni de bu kurumadır. Kırışıklıkların ortaya çıkmasını azaltmak için mutlaka nem dengesine sahip olmak gerekir.

Nem, cildin gençliğini korumak için çok önemlidir. Nemi hapsetmek içinse banyo sonrası ıslakken mutlaka bebek yağı kullanmalısınız. Bebek yağı kullandığınızda nem çok daha sağlıklı bir şekilde korunuyor. Güneş bakımınızda yaz boyu her gece, her banyo sonrasında bebek yağı kullanmanız önemli. Cilt, güneş karşısında kurumaya başladığında bu kurumayı ekstra nem ile absorbe edebilirsiniz.