Alışveriş çılgınlığımız

Alışveriş çılgınlığımız

Alışverişe çıkma nedenlerimiz her zaman değilir ama mutlaka alışverişe çıkarız. Moralimiz bozuk olduğunda düzeltmek için çıkarız, moralimiz iyi olduğunda keyiften alışveriş yaparız. Aslında alışveriş yapmanın ihtiyacımız olan şeyleri almak için değil, sosyal bir aktivite olarak görüldüğünden bu kadar popüler olduğunu hiç düşündünüz mü? Yapacak şeyleri olan bir insanın boş vaktini değerlendirmek için alışverişi bahane etmesine gerek yoktur, hobileri olan kadınlar hobileri ile ilgili vakit geçirmek için zamanı en iyi şekilde kullanmaya çalışırlar. Bizler de bu anlamda bahane üretmemeli, alışveriş konusunda biraz daha kontrollü olmaya çalışabiliriz.

Kadın denildiğinde akıllara gelen imajı silmek yine kadının elinde. Gereksiz yere alışveriş yapmanın aile ekonomisine zarar veren bir durum olduğunu kabul etmeliyiz.

Yaşam kalitemiz adına daha iyi imkanlara sahip olmak için öncelikle parayı nasıl harcadığımızın önemi olduğunu fark etmeliyiz. Parayı kazanmaktan çok harcamanın belirleyici olduğunu kabul ederek alışveriş çılgınlıklarına kapılmamayı, ayağımızı yorganımıza göre uzatmayı bilmek zorundayız.