Daredevil

Daredevil

Daredevil

İlk sezonuyla kendine dünyada milyonlarca izleyici edinmiş daredevil’ın ikinci sezonu da yayınlandı. Daha önce Ben Affleck’in başrolünde oynadığı filmi de yapılan Daredevil geçen seneden beri televizyon serisi olarak evlerimize konuk oluyor.

Küçükken bir kazada başka birisini kurtarmak isterken gözlerini kaybeden ana karakterimiz Matt Murdock kazanın etkisiyle görme yeteneğini kaybetmesine rağmen dünyaya farklı bir bakış açısı geliştiriyor. Ve diğer duygu organlarıyla beraber dünyayı diğer insanlardan daha farklı şekilde algılamaya başlıyor.Kimsenin duyamayacağı kadar uzaktaki sesleri algılayıp yorumlayabiliyor.Ve bu özelliğini keşfettikten bir süre sonra da bu özelliğini insanlık yararına kullanmaya başlıyor.

Ana karakterimiz Matt aynı zamanda bir avukat. En yakın arkadaşı Foggy ile beraber kendi avukatlık şirketini işleten Matt,geceleri de Hell Kitchen’ı düzene sokmak için elinden geleni yapıyor.

Basit süper kahraman filmlerinden birisi olmak yerine Daredevil izleyicilere daha fazla şey vaat ediyor ve sorgulatıyor. İlk sezonu bir şekilde kötü karakterimizin hapse girmesiyle bizi mutlu ederek biten daredevil’ın ikinci sezonu da katılan yeni karakterlerle ilk sezonu aratmayacak şekilde devam ediyor.