Yemek Yeme Alışkanlığınızı Değiştirecek Yeni Bir Yöntem

Yemek Yeme Alışkanlığınızı Değiştirecek Yeni Bir Yöntem

Bu Yöntemi Uygulayın ve Daha Kolay Kilo Verin!

Kilo vermek için spor yapmak ve daha az yemek şart. Bunun için kimisi sağlıklı, kimisi zorlayıcı, kimisi de tamamen saçma olan birçok yöntem var. Örneğin “Yemekten önce büyük bir bardak su için, daha çabuk doyarsınız” öğüdünü hepimiz biliyoruz. Peki “Yemeğinizin yarısını bitirdikten sonra kalanın üstüne tuz boşaltın ki yiyemeyin” i veya “Yemekten sonra hala açsanız portakal kabuğu çiğneyin” i duydunuz mu? Bilinen bu bazısı tuhaf öğütler dışında daha kolay bir yöntem daha var:

Yemek Günlüğü tutmak!

Her gün yediğiniz her öğünü yazacağınız ve sayfayı bölümlere ayırarak aldığınız kaloriyi, ne kadar sürede yediğinizi, doymuş hissedip hissetmediğinizi, hatta yerken hissettiğiniz duyguları dahi yazacağınız bir defteriniz olursa, hem yediklerinizin farkında olur hem de vücudunuzdaki değişimi gözlemlemiş olursunuz.

Journal

Siz de bu yöntemi uygularsanız diyet konusundaki stresinizi azaltır, yediklerinizin takibini yapar ve diyete “taze” bir başlangıç yapmış olursunuz. Ayrıca yediğiniz andaki duygularınızın takibini yaparsanız stresli, heyecanlı, sinirli ya da üzgünken abur cubur yeme alışkanlığınızı da fark edebilir ve bundan kurtulabilirsiniz.