Sabahları Erken Kalkmanın Yolları

Sabahları Erken Kalkmanın Yolları

Sabahları Nasıl Erken Kalkarım?

Sabahları mutlaka hepimiz zor kalkarız. Bir de uyku düzensizliklerimiz varsa ya da gece geç yattıysak sabah kalkmak bizim için işkenceye dönüşebilir. Ama unutmayalım ki her şey bizim elimizde. Erken kalkmak için bazı yöntemleri uygulayabiliriz.

Alarmınızı Uzağa Koyun

Alarmınız çaldığında sürekli erteleyenlerdenseniz alarmınızı kendinizden uzak tutmanız gerekecek. Çünkü erteledikten sonra hemen yine uyuma ihtimaliniz çok yüksek. Eğer alarmınız uzak bir yerde olursa mecbur kalkmak zorunda kalacaksınız ve yatağınızı terk ettiğinizde bir daha geri dönemeyeceksiniz.

Kendinizi Banyoya Atın

Uyandığınız gibi kendinizi banyoya atın. Eğer odadan çıkamazsanız tekrar uyuma ihtimaliniz çok yüksek. Hemen banyoda elinizi yüzünüzü yıkayın ve açılın. Mümkünse biraz soğuk bir suyla yıkamakta fayda var.

Kahvaltıyı Hayal Edin

Eğer kahvaltıya çok önem veren ve seven biriyseniz erken kalktığınız zaman kahvaltı yapacağınız zamanın daha uzun olduğunu unutmamalısınız. Aceleyle edilen bir kahvaltı yerine yavaş yavaş edeceğiniz bir kahvaltı sizi motive edebilir. Bir de yanına güzel bir kahve ya da portakal suyu sıkarsanız bu küçük mutluluklar erken uyanmanızı sağlayacaktır.kahvaltı yapmak

Egzersiz

Kaktığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra odanızda küçük egzersizler yaparsanız kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz. Dinç hissettikçe de güne daha enerjik başlayacaksınız. Yürümeyi de ihmal etmeyin. Eğer zamanınız varsa kestirme yollar yerine uzun yolları tercih ederek kısa zamanlı spor yapabilirsiniz.

Hedef Belirleyin

Kendinize uyanmanız için bir hedef belirleyin. Bu belirlediğiniz saati geçirmemeye çalışın. Bu saat içinde uyanın. Gittikçe saatleri düşürün ve daha erken kalkmaya gayret edin.

Eşyalarınızı Önceden Hazırlayın

Çantanızı, kişisel eşyalarınızı ve giysilerinizi akşamdan hazırlayın. Akşamdan hazırladığınızda sabah hiçbirini aramak zorunda kalmazsınız ve doğal olarak da güne sinirli değil sakin başlarsınız.giysi kombinleri