Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Yapılması Gerekenler

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Yapılması Gerekenler

Yaşlanmak Kaçınılmaz Ama Bu Önerilerle Erteleyebilirsiniz!

Yaşlanmaya karşı önlemler genellikle 30lu yaşların başlarından itibaren alınır. Ama böyle olması doğru mu? Aslında yaşlanmayı ertelemek için erken yaşlarda önlem almak gerekiyor.

20li Yaşlar

Üniversiteden mezun olduktan itibaren antioksidanların cilt bakımına entegre edilmesi gerekiyor. Ayrıca her gün mutlaka güneşten koruyucu etkisi olan bir krem kullanılmalı. Cildin antioksidan üretiminin düşüşü 20 li yaşlarda başlıyor bu nedenle bu yaşlardan itibaren yeşil çay ekstratı, C ve E vitaminleri ve meyve asitleri içeren ürünler kullanmaya başlayın.

BD_Golden_Intense_LARA_SINGLE-600x400

30lu Yaşlar

Bu yaşlarda yaşlanmanın ilk belirtileri görülür. Kolajen üretimin yavaşlaması da bu yaşlara denk gelir. 20li yaşlardan itibaren güneşten koruyucu ürünler kullanmadıysanız işiniz daha da zordur. Antioksidan ürünlerin yanı sıra beslenmeye ve bol su içmeye başlamanın zamanı da bu yaşlarda gelmiş oluyor. Bunların dışında peeling yaparak hücre yenilenmesini hızlandırmaya da dikkat edin. Hyaluronic asit kullanmaya başlamak için de doğru yıllar. Tablet ya da hap takviyesi hyaluronic asit ve vitaminler alabilirsiniz.

woman-taking-vitamin