Testler gerçekten sizi yansıtır mı ?

Testler gerçekten sizi yansıtır mı ?

Testler gerçekten sizi yansıtır mı ?

Hepimiz dergilerde ya da internet sitelerinde kişiliğimizi anlamakla alakalı eğlenceli testleri çözmüşüzdür. Kimi zaman mynet.com da kimi zaman Onedio.com da yer alan birbirinden eğlenceli testleri çözerken acaba gerçekten öyle miyim diye düşünmüşüzdür bir yandan.

Bu testler sordukları sorularla çoğu zaman bizim beğenilerimize yönelik şıklar içerdiğinden dolayı belli bir algoritma dışında gerçekten bizim kişiliğimizi belli edecek ya da belirleyecek sonuçları vermiyor doğal olarak. Aslında eğlendirmek harici de bir şeye yaradığı söylenemez.

Şıklar size hitap ediyor mu?

Sadece şıklarda bizim beğenilerimiz ya da günlük hayatta hepimizin yaptığı ortak davranış şekillerini içerdikleri için verdikleri sonuçlarda hepimizin de bir parça öyle olduğumuz sonuçlara ulaşılıyor ve tamamen yanlış sayılmıyorlar.

Ama yine de bu testleri çözmek aslında kaç yaşında hissettiğimizi , aslında hangi Amerikan sinema karakterine benzediğimizi,aslında hangi hayal kahramanı olarak doğmamız gerektiğini 5 dakikalık sorularla belirlemek bir şekilde bizi eğlendirmek ve boş zamanlarımızı gülücükle değerlendirmek açısından gerçekten güzel bir yöntem.

Yine de aslında nasıl bir karakterimiz olduğunu belirleme  isteği duyuyorsak sanırım “rosarch testi” çözmek en garantili yöntem.