Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Zamanla maskaralara da bağlı olarak kirpiklerimizde dökülmeler meydana gelir. Eski gürlüğünü kaybetmiş kirpiklerimizi yeniden canlandırabiliriz.

Eğer günlük hayatınızda çok makyaj yapan biriyseniz ve maskaradan vazgeçemiyorsanız zaman içinde kirpiklerinizde dökülmeler olabilir. Ama bazı durumlarda makyaj yapmasanız bile kirpiklerinizde dökülmeler olabilir. Dökülmeler olmasa dahi kirpiklerinizi güçlendirmek için çeşitli bakımlar uygulayabilirsiniz.

Doğal yağlar son zamanda oldukça gündemde. Hint yağı, badem yağı, kakao yağı, ceviz yağı, fındık yağı ve daha sayamadığımız birçok yağ çeşidi. Bu yağların vücut, el, cilt, saç, kaş, kirpik bakımına birçok faydaları vardır. El ve vücut kuruluklarında çok işe yarayan bu yağlar saçların uzamasını, gürleşmesini hatta cilt lekelerinin azalmasını da sağlıyor.

kirpik bakımı

Boş bir maskaranızı iyice temizleyin. Temizledikten sonra kullanmak istediğiniz yağı maskaranın içine doldurun. Günlük hayatınızda rahatça kullanabilirsiniz. Yoğun bir günün ardından eve dönüp makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla durulayın. Makyaj temizleyici jellerle de makyajınızı temizleyebilirsiniz. Daha sonra maskara uygular gibi kirpiklerinize uygulayın. Çok yoğun gelmesini istemiyorsanız bir peçeteyle fazla kısmını emebilirsiniz. Zaman içerisinde kirpikleriniz parlayacak ve daha gür bir görüntü elde edeceksiniz.

Bitkisel yağları krem formülüne dönüştürüp o şekilde de uygulayabilirsiniz. Bunun için ocağınızın üzerine bir tencere alın ve içini suyla doldurun. Ardından tencerenizin ağzına bir kap koyun ve yağı içine dökün. Zamanla alttaki su kaynadıkça yağınız da krem formunu alacaktır. Kremimizi hazırladıktan sonra kirpik diplerimize rahatça uygulayabiliriz. Aynı zamanda el ve ayak bakımımız için de kullanabiliriz.