Tatlı kaçamaklar hayatın tadı tuzu!

Tatlı kaçamaklar hayatın tadı tuzu!

Diyet yapmak da önemli ama tatlıdan vazgeçmeniz gerekmiyor! Hafif sütlü tatlılar bunun için var! Meyveli ve sütlü tatlı hazırlamak istiyorsanız öncelikle karbonhidrat eklemediğiniz sürece istenmeyen kilolara dönüşmeyeceğini bilmelisiniz. Fındık, ceviz, badem ekleyebileceğiniz alternatif meyveli muhallebilerle tatlı isteğinizi sağlıklı bir şekilde bastırabilirsiniz.

Pratik, az kalorili mükemmel yaz tatlıları!

Kaçamak için sabırsızlanıyorsanız bu işin püf noktasını öğrenmeniz gerekiyor. Kullanacağınız meyveleri önceden dondurun! Buzluğa atın ve donmaları için bu işi geceden yapın. Muhallebinizi hazır muhallebilerle değil, nişasta kullanarak kendiniz yapın. Vanilya eklemeyi unutmayın.

Evde muhallebi için bir litre süte ortalama 2 yemek kaşığı dolusu nişasta, iki paket toz vanilya ekleyin. Damak tadınıza göre şeker ilave etmek için kıvam almasını bekleyin. Muhallebinizi soğumaya bırakın, tabaklarınızı hazırlamaya başlayın.

Kırık fıntık ve meyvelerinizi dizin, üzerine ılıklaşan muhallebiyi ekleyin. Sonra bir kat daha hazırlayın ve bunu tekrar dolaba koyun. İster dolaptan alır almaz isterseniz ters çevirerek farklı bir sunumla hem göze hem damak tadına hitap edebilirsiniz.

Afiyet olsun!