Sizinle Ciddi Bir İlişki Düşünmemesinin 6 Nedeni

Sizinle Ciddi Bir İlişki Düşünmemesinin 6 Nedeni

Bu Nedenlere Dikkat Edin!

Haftalardır, hatta aylardır berabersiniz ama bir türlü ilişkinizin “durumu” hakkında konuşmaya yanaşmıyor mu? İlişkinizin ciddiyeti ya da geleceğiyle ilgili konuşmaktan kaçıyorsa bu 6 sebepten biri neden olmuş olabilir.

“Tek Gecelik İlişki” Mentalitesini Tetiklediniz

Eğer arkadaş olarak başladıysanız ya da ilişkiye başladığınız sırada sizin de aklınızda “ciddi bir ilişki” isteği yoksa, ona böyle bir ilişki yaşama olanağını farkında olmadan tanımış olabilirsiniz. Hele de zaten tek gecelik ilişki olarak başladıysa ciddi ilişki beklentisini en baştan yaratmamış oluyorsunuz.

Ne İstediğinizi Hiç Söylemediniz

Eğer baskı yapmış olmamak, “muhtaç” görünmemek ya da duygularınızı ifade etmekten çekindiğiniz için ilişkinizden ne beklediğinizi söylemediyseniz bu durumda olmanız normal sayılabilir. Karşınızdaki sizin aklınızı okuyamaz! Eğer ilişkiden bir beklentiniz varsa bunu söylemeniz gerekiyor, yoksa aynı döngüyü tekrar tekrar yaşayabilirsiniz.

Onu Önceliğiniz Yapmadınız

Eğer arada bir görüşüyorsanız ve ikiniz de meşgulken görüşmek için özel bir çaba harcamıyorsanız ilişkiye yeterince dikkat ve dolayısıyla önem vermemişsiniz demektir. En azından karşı taraf bu şekilde algılayabilir. Siz önem vermiyorsanız o da önem vermez! Hayatında öncelikli olduğunu bildiği birini tercih edecektir ki, aynısını siz de yapmalısınız.

Duygusal Olarak Müsait Olmadığının İşaretlerini Görmezden Geldiniz

Duygularını, hayallerini, en azından nasıl bir gün geçirdiğini paylaşmıyorsa, duygusal bir ilişki yaşamak istemeyen birine denk gelmiş olabilirsiniz. Sizinle fazla zaman geçirmek istememesi ve hakkında çok da fazla şey bilmiyor olmanız bu işaretlerden bazıları olabilir.

Her Şeyi Ortaya Koydunuz

Bu sadece yatak odasında değil diğer şeylerde de geçerli. Eğer “ilişki konuşması”nı yapmadığınız halde onun sevgilisi gibi davranıyor, zor anında yanında oluyor, duygusal anlarını paylaşıyor hatta yemeğini yapıyorsanız, her şeyinizi çok erken ortaya koydunuz ve o da zaten istediğini aldığı için o konuşmayı yapmaktan kaçınıyor demek olabilir.

Sizden Çok Da Fazla Hoşlanmıyor

Son sebep olarak bu basit durum olabilir. Siz ne kadar isteseniz de o geçici bir ilişki istiyor olabilir. Bunun nedeni sizden sandığınız kadar hoşlanmaması. Eğer durum böyleyse duygularınızı açıkça ifade edin ve gerekirse ilişkiyi bitirin, çünkü sizi geçekten seven birini hak ediyorsunuz!