Saçtaki pullanmaya dikkat!

Saçtaki pullanmaya dikkat!

Saçlarınızın sağlığını kaybetmemesi için saç derisinin sağlıklı ve PH dengesini sağlamalısınız. Saçlarda meydana gelen pul pul dökülmelerin zamanla saç köklerinin dökülmesine neden olabileceğini bilmelisiniz. Saç köklerinizi güçlendirmek istiyorsanız susam yağı ile saç derinizde kan dolaşımı sağlamalısınız. Saç köklerinizin beslenmesi ve kan dolaşımını sağlamak için masaj yapmanız gerekir. Masaj yaparak saç köklerinizde ph dengesini sağlayabilirsiniz.

Saçlar neden pul pul dökülür?

Saç derisi kurur ve saç kökleri ile birlikte dökülmeye başlar. Saçsızlık probleminin en önemli nedenidir ve engellenmesi gerekir. Engellemek için doğru şampuan ve bakım ürünlerini değerlendirmeniz önemi. Sık yıkanan saçlar veye ince telli saçlar için, ya da gürleştiren ya da kuru saçlar için olan ürünleri doğru analizle seçmelisiniz.

Kepek şampuanları saçları matlaştırıyor

Kullandığınız kepek şampuanlarının saçları matlaştırdığını saç derisinde ph dengesini sağladığını fakat saçlarınızın donuklaşmasına neden olduklarını biliyoruz. Bu nedenle saç derisinin pul pul dökülmesine karşın kepek şampuanı kullanmanızı önermiyoruz, bunun yerine sık yıkanan saçlar için olan şampuanı tercih etmeli, saç derinizi kurutmayacağı için. Sonrasında ise saç derinize masaj yapmalı, saçlarınızı açık bırakmalı saç derinizin havalanmasını sağlamalısınız.