Logo Baskılı Balonlarla Alternatif Reklam Yöntemi

Logo Baskılı Balonlarla Alternatif Reklam Yöntemi

Firmalar reklam tanıtım faaliyetlerinde çeşitli reklam öğelerinden faydalanmak durumundadır. Müşteriye ulaşmanın giderek zorlaştığı günümüz şartlarında alternatif yöntemler kaçınılmazdır.

Farklı yerlerde görmeye alıştığımız rengarenk baskılı balonlar da yaygınlaşan bir reklam yöntemi haline gelmiştir. Her yaştan insanın ilgisini çekebilmesi, rahatsız etmeden reklamı iletmesi ve uygun fiyatlı bir promosyon aracı olması tercih edilmesinde etkili. Verildiğinde alınmama ihtimali diğer tanıtım meteryalleri göz önüne alındığında olanaksızdır demek yanlış olmaz.

Balon üretim fabrikaları incelendiğinde ön plana çıkarılan baskılı balon türünün logo baskılı olması ve hedef kitlelerinin firmalar olması da bu eğilimi kanıtlar niteliktedir. Artık güncel logo ve kurumsal kimlik çalışmalarında  salt tabela ya da broşürleri baz alarak değil uygulanabilir tüm promosyon metaryallerine uygulanabilirliğine bakılarak çalışmalar şekillendirilmektedir. Balon da referans alınan promosyon ürünlerinden birisidir.

Baskılı balon üretimi balon baskı makineleriyle çok kısa sürede tamamlanabiliyor. Kampanya, indirim ve diğer duyuruların da logoyla kullanılabilmesiyle ürün özelleştirilebiliyor.  Ayrıca Özel günleriniz için balon üzerine yazı yazdırabilir ya dafotoğraf baskılı balon yaptırabilirsiniz.
İzmir’de bulunan balon üreticisi Kalisan firması bu alanda çalışmaktadır.