Kısa saça topuz olur mu?

Kısa saça topuz olur mu?

KISA SAÇ TOPUZ MODELLERİ

 

Topuzlar bayanlar arasında çok seviliyor.  Kısa saç topuz modelleri yapmanın biraz zor olduğunu düşünen bayanlar için örneklerden bahsedersek. Kısa saça harika bir topuz yapımı için yanlardan birer tutam alın ve arkadan tel toka ile at kuyruğu gibi toplayın ve topladığınız saçı bağladığınız tokanın tam ortasından içeriye doğru sokun ve bir tel toka ile saçı içeriye doğru soktuğunuz yerden tel toka ile tutturun. Yanlardan kalan ayırdığınız tutamları örgü yaparak yanlardan tutturun ya da maşa ile dalga yapıp bırakabilirsiniz.
Çok kısa bir modele sahipseniz o zaman saçınızı her taraftan toplamak gerektiğini unutmayalım. Bu saç da at kuyruğu gibi toplamak her yerden çıkmasına sebep olacaktır.

Yüzünüze yakışan modeli seçin

O yüzden basit şekilde tepeden bir krepe yapacağınız yeri ayırın ve o tutamı burun tel toka ile tutturun. Her tutam saçı tek tek toplayın, topladığınız saçlara krepe atın ve sağlı sollu nasıl isterseniz o şekilde şekillendirip bırakın.   Omuz uzunluğundaki saçlar için harika bir dağınık topuz modeli. Saç örgüsü ve topuz bir tel toka ile arkada birleştirin, bohem örgülü bir topuza sahip olacaksınız. Pixie bir saç modeliniz varsa bu saç tam size göre. Bu kabarık model bölümlere ayrılıp saçlar bükülerek yapılmış topuz tarzı bölümlere ayırdığınız saçınızı daha modern ve şık göstermek için şık bir saç tokası ile daha da şıklık katacaksınız.