Kahvenin 50 Tonu

Kahvenin 50 Tonu

Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Kahve ile tanışıklığımız yıllardan beri devam ediyor. Fakat yıllar geçtikçe de kahve çeşitleri arttı ve kafa karışıklığı yaratmaya başladı. Peki kahve çeşitlerini biliyor muyuz?

Kahveler; demleme esasına dayalı olarak hazırlanan, kahve makinasıyla hazırlanan, içine alkol konularak hazırlanan, etnik lezzetlerle hazırlanan, soğuk kahveyle hazırlanan, ince öğütülmüş şekilde hazırlanan gibi birçok dala ayrılıyor.

Klasik olarak en çok tüketilen kahve kuşkusuz Türk kahvesi. Türk kahvesi kahve çekirdeklerini kavurup ince öğütme esasına dayalı olarak üretiliyor. Aynı zamanda Türk kahvesi telvesiyle içilen kahve olma özelliği taşıyor.türk kahvesi

Soğuk kahveler ise daha çok yaz aylarında tercih ediliyor. İster makinayla ister demleme yoluyla yaptığınız kahvenizi buz katarak ve isteğe bağlı olarak aromalarla birleştirip mükemmel lezzetler oluşturabiliyorsunuz.buzlu kahve

Etnik lezzetli kahvelerin ise birçok çeşidi var. Bunların bazıları buzlu yapılabildiği gibi bazılarını içine ise çay katılarak farklı aromalar elde ediliyor.

İçine alkol konulan kahveler biraz farklı tatlara sahip. Alkol kullanmayanları bile sevdirebiliyor. Belli ölçülerde kahvelerin içine likör ya da viski konularak hazırlanıyor. Bu kahveleri yaparken alkol miktarını iyi belirlemek gerekir. Yoksa çok da sevmeyeceğiniz karışımlar ortaya çıkabilir.

Birçok kahve dükkanında rahatça içebileceğimiz kahve türlerinden birisi de kahve makinasıyla hazırlanan kahvelerdir. Ekspresso bazlı olarak hazırlanan bu kahveler çeşitlerine göre sert ya da yumuşak olabiliyor. Aromalarla, sütle, şuruplarla tatlandırılıyor. Her yerde içebileceğiniz bu kahveleri kahve makinasına sahipseniz evinizde de rahatça yapabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan çay gibi demleme yöntemine sahip kahveler kısa zamanda popülerlik kazandı. Özellikle bu kahveler french press ile rahatça hazırlanabiliyor. Çay gibi demliyorsunuz ve farklı tatlara sahip olabiliyorsunuz. Her yerde rahatça yapılabilen bu kahve türlerini sevenler oldukça çok.demleme kahve