İyi Bir Makyaj İçin Dakikalarca Ayna Karşısında Kalmanıza Gerek Yok

İyi Bir Makyaj İçin Dakikalarca Ayna Karşısında Kalmanıza Gerek Yok

Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Güne bakımlı ve dinç başlamak bütün kadınlar için önemlidir. Özellikle çalışan kadınların makyaj için dakikalarını ayna karşısında geçirmeleri büyük sorun. Fakat hızlı ve pratik makyaj yapmanın püf noktalarını bilirsek hayatımız büyük ölçüde kolaylaşacaktır.

Makyaj uzmanı Füsun Yıldız hızlı ve pratik makyajın püf noktalarını ve hataları hızlı bir şekilde nasıl kapatabileceğimizi anlatıyor.

Göz makyajı ile pudra ve allık kullanımının pratik sırlarını öğrenerek saatlerinizi ayna karşısında geçirmenize gerek kalmayabilir.

Hızlı makyajın püf noktaları

Hızlı makyaj yapmanın en önemli noktası malzemeleri iyi tanımak. Hızlı bir şekilde uygulama yapılacağından renklerin soft olması oldukça önemli. Yıldız, “Koyu renkler bütün hataları gösterir, ayrıca yapılan hatayı düzeltmek de zor olur” diyor.

Diğer önemli nokta ise ten makyajını doğru yapmak. Pudranın iyi dağılması ve allığın dalgalanmaması hızlı makyajın önemli adımlarından…

Göz makyajında ise kalem kullanmak ve kalem hattını eyeliner kadar profesyonel çalışmamak gerektiğini belirten Füsun Yıldız, göz kalemini dağıtmanın yeterli olacağını söylüyor.

Pudra ve Allık Uygulaması

Burada iki önemli nokta var. Birincisi hafif yatay bir fırça kullanmak, ikincisi ise uygulamayı nokta darbeleriyle yapmak.

Fırça çeşitleri için yazımızı okuyabilirsiniz…