Mükemmel Görünmek Bu Kadar Kolay!

Mükemmel Görünmek Bu Kadar Kolay!

Bu Fırçaları Kullanıyor Musun?

Fırçalar, profesyonel bir makyajın bir numaralı kuralıdır. Yüzümüze uygulayacağınız her işlemin bir fırçası mevcut ve onları kullandığınızda gerçekten çok daha farklı bir görünüme sahip olacağını bilmelisiniz.

Makyaj fırçaları söz konusu ise, çeşit çeşit fırçalardan söz etmek mümkün olabiliyor. Detay makyajının fırçaları da kendisi kadar detaylı gerçekten.

Biz bugün ki yazımızda sizin için temel fırçaları yazmayı uygun bulduk. Bu fırçalar mutlaka makyaj çantanızda bulunmalı…

fondoten

Fondöten;

Fondöten ve ya onun alternatifinde olan BB krem kullanıyorsanız mutlaka bir fondöten fırçası edinmelisiniz. Cilt makyajının temeli olan fondöten gün içinde nasıl görüneceğinizle birebir bağlantılıdır. İyi sürülmemiş bir fondöten, kötü bir görünüme yol açacağı gibi, cilt kusurlarını da kapatmak yerine ön plana çıkaracaktır.

Fırça alırken de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, uç kısmının çok ince tüylerden oluşmasıdır. Ayrıca yassı ve keçi kılından üretilmiş olmasına mutlaka dikkat edin!

pudra

Pudra;

Makyajın temeli olan fondöteni uyguladıktan sonra, yüzümüzde kalıp gibi kalmaması için pudrayı muhakkak fırçayla uygulamalıyız. İyi bir pudra fırçası, dengeli bir dağıtım demektir. Bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta, fırçayı alırken tüylerinin yoğun olmasına dikkat etmektir. Yoğun tüyleri olan bir fırça dengeli bir dağıtım için oldukça önemlidir.

allık

Allık;

Allık fırçası genel olarak fondöten fırçası ile karıştırılabiliyor. Dikkat etmeniz gereken şey, fondöten fırçasının uç tarafının daha düz, allık fırçasının ise bir tarafının eğimli olmasıdır.  Kılların yumuşak olmasına özen gösterin!

far

Far;

Diğer fırçalardan hemen ayırt edilebilen bir fırçadır. Yuvarlak uçlu ve de oldukça miniktir. Farklı boyutları da mevcut ama genel hatlarıyla diğer fırçalardan küçüktür. Renkleri birbirine karıştırmak, gölgeli görünüm elde edebilmek amacıyla kullanılırlar.

eyeliner

Eyeliner;

Bu fırçada dikkat etmeniz gereken önemli nokta, yumuşak olmasıdır. Eğer sert bir fırça tercih edecek olursanız. Hassas olan göz kapaklarınıza zarar verebilirsiniz.

kaş

Kaş;

Kaşlarınız seyrekse ve dolgun görünmesini istiyorsanız bu fırçayı kullanmanız şart. Yumuşak bir fırçayla narin bir uygulama yapmalısınız. Aksi halde kaşlarınızın daha da seyrelmesine sebep olabilirsiniz.

dudak

Dudak;

Bahsettiğimiz tüm fırçalardan daha sert bir fırçadır. Bu sebeple de kullanımı en rahat fırça olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çatlamış dudaklara ruj sürerken, bu fırçalar çok işinize yarar.