Flört dönemi

Flört dönemi
loading...

İki insan bir araya geldiğinde, hoşlanma veya cinsellik amacı ile birlikte olabilirler. Bu, her ilişki için geçerlidir. Çünkü ilk önce cinsel açıdan karşı cins birbirini çekmelidir. Cinsel çekim olmadığında o ilişki eksiktir, yarımdır. Farklı çıkarlar için bir araya gelinmiş demektir. Erkeğin büyük korkuları arasında yer alan maddi beklentiler için ona yaklaşan kadınlar, kadınlar içinse büyük bir korku olarak sadece cinsellik için mi geliyor? Her ikisi de olabilir, ama bu demek değildir ki başladığı gibi devam edecek.

 

Erkek, kadında cinsellik arar. Seksi olmasını ister. Kadın ise erkeğin maddi anlamda güçlü olmasını ister. Bu beklentileri hiç kimse inkar edemez. Çünkü ilişkiler böyle başlar. Bir kadın maddi alamda zayıf bir erkekle hayatı paylaşmak istemez. Çünkü hayatın maddi bir ayağında sendeleme olduğunda büyük aşkların bile nasıl yok olduğunu bilir, bilmese bile hisseder. Erkek ise cinsel açıdan arzulamadığı bir kadınla evlenmeyi istemez, ilişki dahi yürütemez. Dolayısı ile iki cinsiyetin de büyük korkusu ve çekincesi olan beklentilerin son derece normal beklentiler olduğunu görebilmek gerekiyor. Evliliğe giden flört döneminde kadının da erkeğinde karşısındaki insanı beni mutlu edebilir mi? Diye düşünerek hareket etmesi gerekir. Birlikte bir ömür geçirmeyecekse vakit almamak adına oyalamaması önemli.

 

Neden flört dönemi önemlidir?

 

İnsanlar birbirlerini tanırken her konuda tanımalıdır. Seks konuşabilmelidir. Bu demek değildir ki sadece cinsellik konuşulacak. Cinsellik dahil her şeyin konuşulması gerekir. Çünkü cinselliğin de dahil olduğu bir ilişki kurulmak istenmekte. Bunu fark ederek, cinselliği kapalı bir kutu olarak görmemek gerekiyor. Açık fikirli olmak veya olmamakla da ilgisi yok, bugün herkes evleneceği insanı her konuda tanıyıp tartarak hayatına alıyor. Hemen emin olabileceğiniz bir durum olmadığı için kişilerin birbirleri ile vakit geçirmesi gerekiyor. Flört döneminde birlikte otele gidebilmeli, baş başa kalabilmelisiniz. Birbirinizi ne denli mutlu edebileceğinizi, birlikte zevk alabiliyor musunuz? Birlikte aynı şeylerden mi hoşlanıyorsunuz? Tüm bunları görebilmelisiniz.

 

 

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ