Doğru Bilinen Zeytin Çekirdeği Yanlışı!

Doğru Bilinen Zeytin Çekirdeği Yanlışı!

Uzmanlar “Tehlikeli” Diyor!

Zeytin çekirdeği yutmak muhakkak ki yeni duyduğunuz bir şey, oysa eskiden bunu çok sık yaparlarmış. Bu yöntemle insanlar daha sağlıklı olduklarını düşünüyorlarmış.

Zeytin yutmanın olumlu yönlerinden çok bahseden olur. Çok uzun yıllardır bilinen bir yöntem olan zeytin yutmak, günümüzde çok yaygın değil. Hatta hiç yaygın değil desek daha doğru olur.

Oysa zeytin yutmanın yararlı olup olmadığı konusunda ki soru uzmanlara yöneltildiğinde bilinenin aksine şeyler söyledikleri de bir gerçek. Birçok insan bu yöntemi deniyormuş hatta ve hatta aktarlarda çekilmiş, toz haline getirilmiş zeytin çekirdeği bulmak bile mümkün.

İnanışa göre zeytin çekirdeği yutan insanlar kansere karşı korunuyorlarmış. Daha sağlıklı ve güçlü oluyorlarmış. Hatta zeytin çekirdeği yutan insanların rahatladıklarını iddia ettiklerini de biliyoruz. Tabi uzmanların söylediklerine bakılacak olursa bu oldukça zararlı sonuçlar doğurabilecek bir durum.

Böyle bir şey yapmadan önce uzmanlara danışmanızda fayda var. internette bu konuda pek çok yalan yanlış yazı olduğunu da unutmayın. Bir haberi ya birkaç kaynaktan edinin, ya da uzmanına mutlaka danışın.

Zeytin çekirdeğini daha sağlıklı olacağım diye yutup, sağlığınızdan olmayın!