Eski eşle arkadaş kalır mısınız?

Eski eşle arkadaş kalır mısınız?

Eski eşinizle arkadaş kalmak için gerçek nedenlere ihtiyacınız vardır, çünkü evliliğin bitmesine neden olan şey artık birbirinizin hayatında yer almanızı engelleyecek kadar da güçlüdür. Sağlıklı bir evlilik bitmeyecektir, eğer bitiyorsa gerçek nedenlere sahipsiniz demektir. Evlenirken öncelikle mantıkla karar vermek gerekir, mantığınıza uymayan kişilerle yani önce karakter olarak uygun olmadığınız kişilerle evlendiğinizde sonun hüsran olacağını da görmek gerekiyor. Zıt kutuplar birbirini çekiyor ancak sonunda uyumsuzluk yine gün yüzüne çıkıyor.

Herkes eski eşle arkadaş kalamaz!

Eski eşle arkadaş kalmak için çocuk gibi gerçek nedenlere ihtiyacınız olur. Hayatınızı değiştirmeden önce yani boşanma için son kararı vermeden önce karşınızdaki insanı hayatınızda nereye koyacağınıza, nereye koymanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Hayatınızı kurgulayın, gerçekleri görün

Evlenirken, boşanırken, çocuk sahibi olurken ciddi olmak gerekir. Hep sonrasını düşünerek hareket etmek gerekir. Sadece aşık olmak evlenmek için yeterli değildir, evlilik sonrası evliliği devam ettirmek için de aşk yeterli değildir.