Evde yüz bakımı

Evde yüz bakımı

Evde gerçekleştirebileceğiniz yüz bakım uygulamaları içerisinde çillerin, siyah noktaların, cilt kızarılıklarınızın, kurumaların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Cilt problemleriniz söz konusu olduğunda bu sorunları aşmak için pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Evde kendi bakım ürünlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü cildinizin asıl ihtiyacı olan yediğiniz şeylerdir. Yemediğiniz bir şeyi cildinize asla sürmemelisiniz. Cildinize iyi bakmak istiyorsanız mutlaka evde bakım kürlerine odaklanmanız gerekir. En popüler yüz maskeleri ise bahar döneminde cildinizi canlandırmak için uyguladıklarınızdır.

Evde salatalık maskesi nasıl yapılır?

Salatalığı rendeleyin ve içerisinde yarım muz ekleyin. Bu karışımı cildinize fırça yardımı ile sürün. Yarım saat bekletip bol su ile durulayın. Bu şekilde cildinizin canlandığını hissedebilirsiniz. Bu maskeyi haftanın iki günü uygulayabilirsiniz.

Siyah noktaları yok eden evde bakım maskesi nasıl yapılır?

Tek ihtiyacınız olan domates ve gliserin. Eczanelerden temin edebileceğiniz gliserin damlasını domates rendesi içerisine ekleyin. yarım çay bardağı domatesi ezmesine 10 damla ekleyin. Süzün. Süzdükten sonra cildinizi bununla tonikleyin. Siyah noktlarınızın mucize gibi ortadan kaybolduğunu görebilirsiniz.