Erken Yaşlılığın Suçlusu Sigara!!!

Erken Yaşlılığın Suçlusu Sigara!!!

Sigaranın ne kadar zararlı olduğuyla alakalı bu zamana kadar birçok yazı okuduk, kamu spotu izledik, uyarıldık. Çoğu hastalığın başlangıç noktası olarak sigarayı işaret etmek çokta yanlış olmaz. Kanser çeşitlerinin bazıları birebir sigarayla bağlantılı.

Peki, cildimiz sigaradan nasıl etkileniyor?

Sigara erken mi yaşlandırıyor?

İşte bu soruların cevapları…

Yaşlılık hepimizin başına gelecek bir olgu. Ne yazık ki insan vücudu zamana karşı koyamıyor ve her geçen gün yavaş yavaş yaşlanıyor. Bazı etkenler vardır ki zamanla birlikte sizi yaşlandırmak için özel bir çaba sarf eder; sigara!

İçtiğiniz her sigara dudak çevrenize, göz çevrenize bir çizgi olarak yer etmek için oralarda bir yerlerde bekliyor.

Deride sarkmalar, cildin kendini bırakması da dolaylı yoldan sigaraya bağlı. Elbette bir çok başka etkende var ama bu etkenlerden bir tanesinin de sigara olduğunu unutmayın!

Sigara içen ve hiç sigara içmemiş iki aynı yaştaki insanı yan yana getirdiğinizde, sigara içenin içmeyene nazaran daha yaşlı göründüğünü sizde fark edeceksiniz.

Sigara tüketiminin sıklığı, alınan paketler unutmayın ki size yaşlılık olarak geri dönecektir. Elbette yaşlılık sigaranın diğer getireceklerinin yanında en iyi ihtimal. Kanser riskinin sigarayla 2 katına çıktığını bilmenizde fayda var.

Eğer yüzünüz cansız, soluk ve yaşınızdan büyük görünüyorsa, sigarayı düşmanınız olarak kabul etmeye başlama zamanınız gelmişte geçiyor bile demektir.

Sigara kullanımında vücutta birçok olumsuz değişim meydana gelir. Mesela A vitamini seviyesinde bir azalma olur ve de hücrelerde aksaklıklar meydana gelir.

Sigara içen insanlarda ağız içi daha koyudur. Ayrıca sigarayı tuttuğu elinde kahverengi ve sarı renkte lekeler oluşur. Bunun nedeni nikotindir!

Sağlığınız için sigarayı bırakın!