Kozmetikler mikrop saçıyor

Kozmetikler mikrop saçıyor

Kullandığınız kozmetik ürünlerin yeterince sağlıklı olduğunu düşünüyor musunuz? Her temas esnasında bakteri üretmeye çok daha müsait bir hale gelen ruj, allık, fondoten ve tüm bu ürünlerin fırçaları temiz kalmalıdır. Fırçalarınızın sabunlu su ile yıkanması ve nemli kalmaması gerekir. Buna dikkat ederek kozmetik ürünlerinizin hijyenik kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ortak kullanılan kozmetik ürünlerindeki tehlike

Sağlık açısından büyük probleme neden olan, bulaşıcı deri hastalıklarını yaygınlaştıran, size özel makyaj fırçaları, kozmetik ürünleri ile yapmanız gereken makyajınız güzelleşeyim derken sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

Markasız ucuz kozmetik ürünlerinin cildinize kusursuzluğu değil kusurları taşıyacağını bilmelisiniz. Kozmetik ürünü satın alırken öncelikle içeriğine dikkat etmeniz gerekir, kullanım esnasında ise ortak kullanımın sakıncalı olduğunu bilmelisiniz. Özellikle ruj, bulaşıcı hastalıkların yol aldığı bir vagon olarak ortak kullanım rujlarda tehlike saçmaktador.

Güzelleşeyim derken hasta olmayın!

Kozmetiğinizi hem iyi seçmeli hem de iyi muhafaza etmelisiniz. Buz dolabında ruj saklamanın rujunuzun hijyenik kalması için önemli olduğunu bilmelisiniz.