Cilt sağlığı için öneriler

Cilt sağlığı için öneriler
loading...

Kışın, özellikle yüksek rakımlarda oturanlar üzerinde görülen uçuk ve güneş yanıkları da bir diğer tehlike olmaktadır. Bunun için uygun özellikli bir güneş kremi ve nemlendiricileri unutmayın!
Sağlıklı beslenme ve tekel ürünleri tüketiminin de kısıtlanması her konuda olduğu gibi bu konuda da önemli. Açık havada yapılan yürüyüşlerle desteklenen vücut sağlıklı bir yapıda olacak ve dışardan gelen tehlikelere tetikte olabilecektir. Kısacası bağışıklığınızı güçlendirecek her türlü yiyecek ve içecekle samimi olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bakım önemlidir

Yoğun kaşıntılı olan ve özellikle bebeklerde görülen atopik egzema adlı alerjik deri hastalığına dikkat etmeyi unutmayın! Ev sıcaklığının dozunda olması ve kullanılacak bebek yağları ise sizi bu sorundan uzak tutmaya yardımcı olacaktır.
Saçlar da soğuktan nasibini aldıkları için yoğun nem terapili şampuan ve saç kremlerini asla banyonuzdan eksik etmeyin!
Tırnaklarınızda da soğuğun etkisini göreceksiniz. Özellikle uç kısımlarda çatlama, tabakalanma, ayrılma görülüyorsa elleriniz kesinlikle su, deterjan, çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerinden uzak tutmalısınız. Özellikle kış mevsimiyle birlikte zaten zarara uğramış   tırnaklarınız, kimyasal maddelerle gelen aşındırmaları kaldıramayacaktır. Bu yüzden eldiven giymeyi ve nemlendirici kremler kullanmayı unutmayın!

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ