Bu Hareketlerle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Bu Hareketlerle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Kırışıklık Giderici Yüz Germe Hareketleri

Yüz germe hareketlerini uygulayarak kırışıklıklarınızdan çok kısa süre içinde kurtulabilirisiniz. Kırışıklıklar için cildinize ameliyat yada kozmetik ürün tedavisi uygulamak istemiyorsanız, kırışıklık gideren hareketleri uygulayarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüzünüzde kaşlarınızın aşağıya sarkması, göz çevresinde torbalar ve kırışıklıklar yaşlılık belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Sizlere önereceğimiz yüz gerdirme hareketlerini uygulayarak bu etkileri nispeten yavaşlatabilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüz Germe Hareketleri

 Boyun Kırışıklıkları: Başınızı iyice yukarı doğru yavaş hareketlerle kaldırın ve iki elinizi de kullanarak boynunuzdan çenenize kadar aşağıdan yukarı hareketlerle krem sürerek ovun.

Stres Giderici Hareket: Stresten az da olsa kurtulmak için her gün sabah kalktığınızda işaret ve orta parmaklarınızı kullanarak şakaklarınıza masaj yapın. Masajı uygularken 3 kez derin nefes alıp verin.

Yüz Kasları Çalıştırma: Kaşlarınızın olduğu yere orta parmağınızı yerleştirin ve kaşlardan şakaklara kadar ovalayın. Bu hareketide derin nefes alarak 3’er kez uygulayın. Bir seferinde kaşların üstünden uygulama yaparken diğer sette ise kaşların alt kısmından şakaklara doğru masaj yapın. Her seferinde derin nefesle hareketleri uygulayın. İkisini de 3’er kez uyguladıktan sonra kaşlarınızdan saçlarınıza doğru çıkın oradan tekrar şakak bölgenize dönün. Yine 3 kez masajı uygulayacaksınız.

Doku Bölgesini Güçlendirme: Burun kanatlarından orta parmaklarınızla baskı uygulayarak masaj hareketiyle yanaklarınızda elmacık kemiklerine kadar elmacık kemiklerinden de kulak bölgesine doğru dairesel hareketlerle masaj uygulayın.

Geriliminizi Azaltın: Bulunduğunuz ortamda gürültü yapan tüm aletleri kapatıp ellerinizi ısınma hareketi yapar gibi birbirine sürtün. 60 saniye ellerinizi sürttükten sonra yüzünüze götürün ve gözlerinizi kapatıp tüm düşüncelerden soyutlanmaya çalışın.

Kaşlarınızı Kendine Getirin: Kaşlarınızın başlangıç noktasına baş ve işaret parmaklarınızı koyarak baskı uygulayın ve kaşlarınızın sonuna kadar götürün. Uygularken kaşlarınızı hafif yukarı doğru baskı uygulayarak kaldırın. Gün içinde 5 kez tekrarlamaya çalışın.

Yüz İfadenizi Belirginleştirin: Yüz ifadenizde belirginlik istiyorsanız burun kısmınıza parmaklarınızı yerleştirip önce elmacık kemik bölgenizin üstüne yavaş bir şekilde 4 kez kulaklarınıza kadar çok hafif baskı uygulayarak daha sonra elmacık kemiklerinin altına burun kısmından kulağa kadar biraz da baskı uygulayarak masaj yapın. 4 kez yine bu masajı yanaklarınıza pembelik katmak için uygulayın.

Alın Kırışıklıklarını Giderin: Alın bölgenize iki elinizle alnınızın orta kısmından şakaklarınıza doğru baskı uygulayarak masaj yapın. Bu uygulamayı 10 kez gün içinde tekrar edebilirsiniz. Kırışıklıklarınızı düzenli uygulamada oldukça azaltır.