Siz Susun, Dış Görünüşünüz Konuşsun!

Siz Susun, Dış Görünüşünüz Konuşsun!

Kendinizi Dış Görünüşünüzle Anlatın

Hepimiz karşımızdakiler tarafından en iyi şekilde anlaşılmak isteriz. Bunun için de çoğu zaman kendimizi anlatma çabasına gireriz. Fakat kendinizi anlatmak yerine dış görünüşünüzle de insanlara ‘ben buyum’ mesajı verebilirsiniz. Dış görünüşümüz sahip olduğumuz en önemli güçlerden biridir.

Herkesin iç dünyası, karakteri farklı olur ve dış görünüşleri de buna göre farklılık gösterir elbette. Fakat karşısındakine daha güçlü görünmek için herkesin dış görünüşü ile ilgili dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. İşte onlardan birkaçı…

  • Somurtkan bir insan olmayın, her zaman canlı, hareketli, neşeli olun. Bunun avantajlarını kısa sürede göreceksiniz.  Neşeli tavırlarınızla her zaman dikkat çeken ve tercih edilen kişi olacaksınız.
  • Giyim kuşamınıza her zaman dikkat edin. Bedeninizi iyi tanıyın ve kıyafet seçiminizi buna göre yapın. Belli bir tarzınızın olması karşınızdakine güçlü görünmenizi sağlayacaktır. Yeni tarzlar bulun ve diğer  insanlardan farklı olun. Makyajınız, renk seçiminiz cıvıl cıvıl olsun.
  • Aksesuar seçimine dikkat edin. Herkesin kullandığı aksesuarlardan kaçının. Ve doğru kombinleyin.
  • Her an bakımlı olun. Makyajınızdan ayak tırnaklarınıza kadar bakımlı olmaya dikkat edin. Saçlarınız her zaman temiz olsun. Saçlarınızın bakımlı ve temiz olması kendinize olan güveninizi artıracak ve daha rahat bir insan olacaksınız. Bu da karşınızdaki tarafından daha iyi anlaşılmanızı sağlayacak.
  • Dış görünüşün en önemli parçalarından biri de tavırlarınız. Hal ve hareketlerinize, konuşmanıza her zaman dikkat edin. Yapmacık hareketlerden kaçının. Yerine göre ağır ve sakin davranmayı bilin. Unutmayın tavırlarınız kişiliğinizi yansıtır. Kendinizden emin hareketler sergilerseniz her zaman saygı duyulan biri olursunuz.