Brokoli nin faydaları

Brokoli nin faydaları

Brokoli nin faydaları

Brokoli biraz isminden de çağrıştırdığı gibi İtalya yarımadası ülkelerinde daha çok bulunan ve roma metinlerinde sık sık adı geçen lahanaya benzeyen bir sebzedir. Brüksel lahanası olarak da bilinir.

Brokoliyi kullanmanın pişirmenin bir sürü yararı var.Bu sebzeyi pişmiş olarak da tüketebilirsiniz ya da çiğ olarak da.Her şekilde tüketilmesi de her şekilde aynı avantajı vermektedir.,içinde bulundurduğu beta karoten yüzünden sıklıkla tüketilmesi tavsiye edilir hatta suyu da çok yararlı olduğundan dolayı suyunun da ayrı olarak tüketilmesi de son derece uygundur.

Sağlıklı beslenmek için brokoli!

Bir sürü kanser çeşidine karşı koymak için içersinde bulunan beta karoten maddesinden yararlanılabilir o yüzden besin düzenimizin içersine bir şekilde yerleştirmek sağlıklı bir yaşam geliştirmemiz ve bunu istediğimiz gibi yaşamamız için olmazsa olmazdır.

Brokoli içersinde karbonhidrat, şeker, yağ ve su bulunur. Bunlar dışında Brokoli, vitamin ve minerallerden; A vitamini, B grubu vitaminleri, C, E, K vitaminleri ve magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, potasyum gibi mineralleri barındırır.

Bunlarda son derece önemli besin çeşitleridir.