Bayat Ekmekleri Atmayın!

Bayat Ekmekleri Atmayın!

Bayat Ekmekleri Değerlendirin

Kalan, bayat ekmeklerinizi yepyeni tariflerle dönüştürün!

Çoğu zaman evimizde kıyıda köşede kalmış ekmeklerimiz olabiliyor. Bazen de bir bütün ekmeğimiz bile kurumuş olabiliyor. Ama bu ekmekleri değerlendirmek mümkün. Kendimize göre yeni tarifler uyarlayabileceğimiz gibi ekmekle yapılan tariflere de bakabiliriz.

Kalan ekmekleri küp küp doğrayarak fırına atabiliriz. Üzerine baharat da ekleyerek daha farklı bir lezzet yakayalabiliriz. Fırınladıktan sonra küp küp doğradığımız bu ekmek parçalarını çorbalarımızın içine rahatlıkla koyabiliriz.

Rondo kullanarak kuru ekmekleri un kıvamına getirebiliriz. Pane harcı şeklinde kullanıma uygun olacaktır. Aynı zamanda köftelerin içine de koyabilirsiniz.

Ekmekleri dilimleyerek üzerine soslar sürerek fırınlayabiliriz. Üzerine beyaz peynir de koyabiliriz. Kahvaltılara eşlik edecek güzel bir lezzet daha hazır.

bayat ekmekleri değerlendirin

Rondodan çekilen ve un kıvamına gelmiş olan ekmek, pastalarımız için de zemin malzemesi olabilir. Özellikle pişirilmeyen pastalar için kullanılabilir. Şekerle tatlandırdıktan sonra içine tereyağı koyarak katmanı hazırlayabiliriz.

Ekmekleri dilimleyip şerbetleyerek ekmek tatlısı yapabilirsiniz. Vişneyle, elmayla ya da farklı reçellerle çeşitlendirebilirsiniz.

Ekmekleri hemen değerlendiremeyecekseniz buzluğa atabilirsiniz. İşinize yarayacağı zaman çıkarıp kullanabilirsiniz.

Eğer hiçbir şey yapamıyorsanız değerlendirmenin en basit yolu camlarınızın önüne ekmeklerinizi un haline getirip koymaktır. Kuşlar bunu çok sevecektir!

Bayat Ekmeklerden Yapılabilecek Tarifler

Vişneli Ekmek Tatlısı

Kalacuş

Bayat Ekmek Pizzası

Yumurtalı Ekmek

Papara

Ekmek Kavurması

Yalancı Paça

Ekmekli Omlet

Yumurtalı Ekmek Aşı

Bayat Ekmekten Puding

Peynirli Ekmek Köftesi