20’li Yaşlarda Neler Yaptık?

20’li Yaşlarda Neler Yaptık?

En deli dolu, en genç ve en dinamik olunan zamanlardır 20’li yaşlar. Hatta öyle ki, Dünya sadece bize ait sanırız. Her şey gözümüze olduğundan daha büyük ve daha ihtişamlı görünür. Sorumluluk duygusu, 30 yaşında ki insanlara nazaran çok daha düşüktür. Sebebi, özgürlüğümüze olan düşkünlüğümüzdür. Sorumluluklara bağlı kalmayı istemeyiz pek…

Fevri kararlar alıp, hızlı pişmanlıklar yaşarız. Her şeye ışık hızıyla ulaşmak isterken, zaman bizim en güzel olduğumuz bu evrede dursun diye arzularız. Kısaca, 20’li yaşlar kadın olsun, erkek olsun en harika vakit geçirdiğimiz yaşlardır.

Peki, 20’li yaşlarda yapılanları en genel hatalarıyla bilmek ister misiniz?  Bu maddelerin çoğunda kendinizi bulacaksınız…

İşte başlıyoruz!

Bitmek bilmeyen partiler, sabahlara kadar yapılan eğlenceler

20’li yaşlardasınız, üstüne bir de öğrencisiniz, sabahlara kadar yapılan eğlencelerin olmaması neredeyse imkânsız! Arkadaş toplantıları günün sonunda bitmek bilmeyen eğlencelere dönüşür. Barda başlayan iki kadeh bir şey içip muhabbet edelim sonra dağılırız durumları, gün aydınlanana kadar devam eder…

Aç gezen kızlar: O bel incecik olacak arkadaş!

Çünkü ölümüne diyete girişmişlerdir. 20’li yaşlarda ki kadınlar dış görüşlerine öyle özen gösterirler ki, aç gezmekten hiç gocunmazlar. Birkaç kilo fazlalarını verebilmek adına, gün içinde hiçbir şey yemeyen arkadaşlarınız illaki olmuştur bu yaşlarda. Hatta o siz bile olabilirsiniz. Bu yaşlarda kilosuna dikkat etmeye çalışmayan kadın sanırsak yoktur!

Arkadaş Kıskanma!

20’li yaşlarda etrafınızda bir sürü insan olur. Sosyal olmak için seçici olmayı bırakırsınız. Bu durum 20’li yaşların sonlarına doğru son bulmaya başlar. Artık az olsun öz olsun felsefesi hayatınızda şekillenir.

Kıskançlık duygusu bu yaşlarda çok daha fazla ön plandadır. En yakın arkadaşlarınızı bile oldukça kıskanabilirsiniz. Saçları çok güzel, ne güzel kaban, ne güzel ayakkabı vs.

Kıskançlıklar sadece kadınlara mahsus değil elbette erkeklerde bu yaşlarda oldukça kıskanç olabiliyorlar.

Kankan Artık Bir Yabancı

20’li yaşlarda fütursuzca sahiplendiğiniz dostluklarınız zamana ayak uyduramayabilir. Kankam dediğiniz insanlar artık size eskisi kadar sıcak ve samimi gelmeyebilir.

Her şeyinizi paylaştığınız insanın gün gelip de size yabancılaşabileceğini bilmeden bütün hayatınızı döke saça yaşarsınız onunla beraber…

Herkesin yaptığını yapmak, giydiğini giymek

Bu yaşlar karakterimiz ve tarzımız için oldukça değişkendir.

Etrafta görüp, hoşunuza giden şeyleri hemen benimsersiniz. Trendleri takip etmek oldukça önemlidir. Arkadaşlarınızdan da bu konuda oldukça etkilenirsiniz. Giydiği güzel şeylere siz de sahip olmak istersiniz. Ya da saçlarını nasıl kestirmişse siz de öyle kestirmek istersiniz. Bir nevi kendinizi arayış içinde bulursunuz. Ben kimim? Nasıl bir tarz sahibi olmalıyım? Nasıl konuşmalıyım? Nasıl düşünmeliyim?

İlişkilerin en derinine çekilmek

Sizin için dünya yalnızca o varken döner. Bu yaşlarda yaşanan aşklar ya çok yüzeysel ya da derinlerinize işleyen aşklardır. Onsuz yaşayamayacağınızı düşünürsünüz. Olmadığı zamanlarda çaresizsinizdir. Bu ilişki uğruna kendinizden çok şey feda edersiniz. Çoğu zaman bu yaşlarda yaşanan aşklar karakterinizin oturmasına büyük etki eder.