Trafik magandalarından bıktık!

Trafik magandalarından bıktık!

Trafikte en iyi şoför benim edalarında magandalık yapan erkeklerin biz kadın şoförlerle uğraşmasından bıktık! Erkeklerin daha iyi kullandığını iddia ettiği araba, özellike marka ve model söz konusu olduğunda kendisinden daha iyi bir araca sahip kadın şoför karşısında çirkinleşmeleri ile trafiği çekilmez hale getirmeleri her gün gördüğümüz şeylerden biri olmaya başladı. Özellikle arabayı kaydırma hakkına saygı duymayan erkek şoförlerin kadın şoförün kullandığını fark ettikleri aracın dibine dibine gelerek durmaları kadınları strese sokmaları artık çekilmez bir hal alıyor.

Kadın şoförler daha dikkatli

Yapılan araştırmalara göre kadın şoförlerin çok daha dikkatli olduğunu görüyoruz, kadın şoförlerin trafik kurallarına uyan ve sinyallerini eksiksiz veren şoförler olduğunu yapılan istatistikler gösteriyor.

Erkekler neden magandalık yapıyor?

Trafikte kadın şoför karşısında o’na hata yaptırmak için türlü atraksiyonlara giren erkeklerin özel hayatlarında başarısız olan erkekler olduğu da istatistiklerle karşımızda. Özellikle eski model araçları kullanan erkekler, son model araçlarla kadın şoförleri gördüklerinde aşağılık kompleksleri yüzünden böyle davranıyor.

Kadınlar ne yapmalı?

Trafik magandası bir erkekle karşılaştığınızda serin kanlı davranmanız, camlarınızı kapatım müziğin sesini biraz daha açmanız yerinde olacaktır. Kendinize güvenin, o magandayı görmezden gelin. Heyecanlanmayın, derin bir nefes alın ve iyi bir şoför nasıl olur gösterin! Kendine güvenen her kadın, ben en iyisiyim diyen erkek şoförlerden bile çok daha ustaca araç kullanabilir. Sadece kendinize güvenin ve siz doğru olanı yaptığınız sürece hiç kimsenin trafik baskısı altına girmeyin. Kurallara uyun ve iyi olduğunuzu düşünün.