Sorunlarınız üzerinden beslenenlere fırsat vermeyin

Sorunlarınız üzerinden beslenenlere fırsat vermeyin

Yaşadığınız problemleri ön plana çıkararak sizinle sürekli olarak sorunlarınız üzerinden iletişim kuran kişilerin gerçekte kendi sorunlarından kurtulmaya çalışan kişiler olduğunu bilmelisiniz. Sizi çekemiyordur ya da kendi büyük problemlerini unutmaya çalışıyordur. Bu iki seçenekten başka çıkar yolu yok. Çünkü sorunlarınız üzerinden beslenen insanlar mutsuzluklarınızı görmekten keyif alırlar. Sizin iyi olmanızı değil, her zaman sorunlarla ilgili olmanızı görmek isterler.

Geçmişte sizi üzen bir kişiyi sürekli olarak önünüze getirir, konusunu açar, muhabbetini tekrar tekrar yapmak isterler. Özellikle eski arkadaşların bu konuda çok iyi yaptığı bir şey vardır, eski sevgiliniz hakkında habercilik görevini gerçekleştirmek!

Siz sormadığınız halde size o’nunla ilgili bir sürü şey anlatır, sormak ve bilmek istemezsiniz ama sizi bu konunun içine bir şekilde çeker. İşte bu durumda  o kişiden bir şekilde uzaklaşmanız gerekir. Hayatın sadece bu yönünü görerek sizinle iletişime geçiyorsa, bu keyiften mahrum kalması gerekir.

Size saygısı olmayan arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz önemlidir.